Cyfrowe nadruki na odzieży

W produkcji ubrań z nadrukami korzysta się z wielu technologii nadruku. Do najpopularniejszych należą sitodruk, haft komputerowy oraz termonadruk. To jaka technologia zostanie wybrana zależy od naszych potrzeb i oczekiwań. Istnieją także cyfrowe metody nadruku. Mowa tu o nadruku cyfrowym sublimacyjnym oraz cyfrowym nadruku technologią DTG.

Sublimacyjny druk cyfrowy polega na wydrukowaniu wzoru sublimacyjnymi farbami na papierze. Następnie wykorzystuje się termoprasę w celu przedruku wzoru na materiał. Technologia ta ma wiele zalet. Przede wszystkim wykonany w ten sposób nadruk na ubraniach jest trwały. W przeciwieństwie do technologii termotransferowej w tym przypadku nadruk oddycha zatem można wykonać nawet duże nadruki na odzieży. Cyfrowy druk sublimacyjny cechuje także bardzo wysoka jakość kolorów, a sam nadruk jest niewyczuwalny w dotyku. Niestety metoda ta ma także swoje wady. Nadruk możliwy jest tylko na materiałach syntetycznych oraz wielowarstwowych.

Nadruki na ubraniach wykonuje się także metodą druku cyfrowego DTG. W tym przypadku nadruk bezpośrednio przenoszony jest na materiały z grafiki rastrowej. Do wykonania takich nadruków potrzebne są nowoczesne drukarki cyfrowe. Technologia nadruku DTG pozwala na wykonywanie trwałych oraz wysokiej jakości nadruków. Zaletą tej technologii jest także możliwość szybkiej realizacji zamówienia. Dotyczy to przede wszystkim kolorów. Metoda ta najlepiej sprawdza się na materiałach naturalnych, gorzej w przypadku tkanin syntetycznych.

Za współpracę w powstaniu artykułu dziękujemy firmie zajmującej się reklamą oraz nadrukami na odzieży na terenie Warszawy – P&M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *