Haftowanie na ubraniach – rodzaje aplikacji

Haftowanie na odzieży daje możliwość personalizacji swojej garderoby. W zależności od gustu i potrzeb można wybrać wśród różnych rodzajów haftu, które oferują wyspecjalizowane firmy. Bardzo popularne haftowanie komputerowe daje pewność, że końcowy efekt zleconej pracy będzie wiernie odtwarzał projekt.

Haftowanie bezpośrednie

Jest najstarszą techniką wyszywania na materiale, z którego uszyta jest odzież. Posiada płaską fakturę. Jest elegancka i klasyczna. Taki haft można wykonać właściwie na każdym rodzaju tkaniny.

Haftowanie 3D

Technika wykonania haftu przestrzennego wykorzystuje specjalne pianki uwypuklające ściegi, przeważnie stosowana jest do ozdabiania czapek z daszkiem i bluz.

Aplikacje haftowane

Jest to połączenie haftu z dowolną tkaniną. Dzięki tej technice można otrzymać ciekawy efekt wypełnienia haftowanych konturów. Tego typu haft doskonale wygląda w napisach i większych elementach wzoru.

Naszywki

Są to różnego rodzaju emblematy, tarcze, naszywki, które można przypinać do odzieży, która akurat jest potrzebna. Wiele grup osób dzielących swoje pasje oznacza się w ten sposób. Popularne są naszywki harcerskie, motocyklowe czy inne.

Wszystkie te techniki pozwalają na wybór najbardziej odpowiedniej do konkretnego projektu oraz tkaniny. Ubrania spersonalizowane za pomocą użycia elementów haftowanych dają poczucie oryginalności, są wyjątkowe i niepowtarzalne. Jeśli projekt haftu jest zamawiany dla grupy osób podzielających tę samą pasję, podkreśla i potęguje więź między nimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *