Nadruk na odzieży metodą flex i flock

Najczęściej wykorzystywaną metodą nadruku na ubraniach jest sitodruk. Dzięki niemu druk jest trwały, wysokiej jakości, a przy druku dużych nakładów tani. Jednak oprócz sitodruku firmy poligraficzne wykorzystują także inne technologie. Między innymi są to metody nadruku flex oraz flock.

Nadruki na odzieży technologią flex wykorzystuje się poprzez druk wzorów w grafice wektorowej na specjalnej folii. Te następnie są wycinane i wgrzewane w materiał. Do ich wycięcia wykorzystuje się laser lub ploter. Technologia flex ma kilka zalet. Po pierwsze, nadruki wykonane tą metodą cechuje bardzo duża trwałość. Po drugie, flex pozwala na nadruk zdjęć. Po trzecie, nadruki tą metodą są opłacalne nawet przy niskich nakładach. I po czwarte, flex pozwala na wykonywanie nadruków odblaskowych. Metoda ta ma także swoje wady. Podstawową wadą jest to, że nadruków wykonanych tą metodą nie można prasować gorącym żelazkiem.

Nadruki na ubraniach wykonuje się także wspomnianą metodą flock. W tym przypadku wykonany nadruk pokrywany jest jeszcze strzyżą tekstylną. Dzięki temu nadruk jest bardzo przyjemny w dotyku. Nadruki wykonane w ten sposób są bardzo trwałe. Metoda ta pozwala także na idealne krycie kolorem. Jej wadą jest natomiast ograniczona ilość kolorów możliwych do nadrukowania. Nie jest także najlepsze w przypadku nadruku małych wzorów. Tak jak w przypadku technologii flex, nadruków wykonanych tą metodą nie można prasować gorącym żelazkiem.

To jaka metoda zostanie wybrana zależy od naszych potrzeb i oczekiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *